IKT-sektori finantsandmete seminar

ITL-i liikmed on oodatud Eesti IKT-ettevõtete peamiste majandusnäitajate analüüsi tulemusi tutvustavale seminarile kolmapäeval, 28. märtsil kell 9.30–11.30 Ülemiste City Öpiku konverentsikeskuses (Valukoja 8). Seminarile on oodatud ka liikmesettevõtete finantsjuhid.


Seminaril saavad osalejad detailse ülevaate sellest, kuidas IKT-sektoril 2016. aastal läks ning millised oli muutused võrreldes varasemate aastatega. Lisaks majandusnäitajate analüüsile oleme IKT klastri raames uuendanud IKT-ettevõtete finantsanalüüsi võrdlusfaili Benchmarker ja eksporditurgude analüüsifaili Exporter ning lisanud sinna 2016. aasta finantsandmed. Seminaril tutvustatakse nii Bencmarkeri kui ka Exporteri faile ning proovime ka praktiliselt läbi, kuidas antud andmete kasutamine ning analüüs ettevõtete juhtimisotsuseid toetada võimaldab. Failid on leitavad ITL-i siseveebist

Majandusnäitajate analüüs, Benchmarker 2016 ja Exporter 2016 valmivad koostöös Paavo Siimanniga, kes on Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi finantsaruannete analüüsi lektor ning endine Circle K Eesti finantsdirektor. Benchmarkeris on finantssuhtarvud, mis iseloomustavad ettevõtte finantsjuhtimise erinevaid külgi nagu arengukiirus, tasuvus, tööjõu ja varade kasutamisefektiivsus, maksevõime ning bilansi ja kasumiaruande struktuur. Võrdlusanalüüsi tulemusena tuvastatud ettevõtte nõrkade külgede teadlik juhtimine aitab ettevõttel edaspidi kiiremini tõsta seniste investeeringute tasuvust. 

Seminar on ainult ITL-i liikmetele ning tasuta. Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 21. märtsiks.
Seminari läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest „Eesti IKT klaster“ projekti raames. 

Lisainfo: Maarja Rannama 
maarja.rannama@itl.ee