Garage48 Defence Makeathon - kaitsevaldkonnale suunatud häkaton

Garage48 korraldab koostöös Kaitseministeeriumi, Eesti Kaitseväe, Eesti Kaitsetööstuse Liidu ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusega korraldamas regiooni esimest riigikaitsele keskenduvat häkatoni, mis toimub 28.-30. septembril Tartus.


"Võiks arvata, et Eestit tuntakse vaid maailmatasemel digilahenduste loojana, kuid üha tugevamaks on muutunud meie maine ka tipptasemel robootika, elektroonika ning erilahenduste väljatöötajana," selgitab Valdek Laur Eesti Kaitsetööstuse Liidust. "Seetõttu ongi sügisene häkaton ennekõike tootearenduse teemaline, pakkudes osalistele kõiki vajaminevaid vahendeid ja tööriistu prototüüpide valmisehitamiseks. Loomulikult ei jõua Garage 48 formaadis välja töötada uut revolutsioonilist valmistoodet, küll aga on see harvaesinev võimalus tutvuda ja koos töötada riigikaitses tegevate profesionaalidega ning käed külge lüüa uuenduslike, riigikaitsele suunatud lahenduste väljatöötamisel."

Üritusele oodatakse nii Skandinaavia kui ka Baltimaade sõjakoolide õpetajaid ja kadette ning kaitsevaldkonna eksperte, aga samuti insenere, tootearendajaid ning disainereid igalt elualalt.  
 
Edukas riigikaitse ei ole isoleeritud nähtus, see on otses sõltuvuses erinevate ühiskonnagruppide omavahelisest koostööst ning ees seisvate väljakutsete tunnetamisest.  Õige kontaktivõrgustiku ning heade tehniliste teadmistega insener on hädaolukorras sama oluline kui eriväljaõppega sõdur – koos aga ollakse juba tõsiseltvõetav vastane igale ohule.  
 
Häkatonile registreerimine on Eesti kodanikele avatud kuni 17. septembrini ning välismaalastele kuni 1. septembrini. Kõik aktsepteeritud osalejad peavad läbima ka kohustusliku taustakontrolli. 
 
Detailsemat informatsiooni üritusest leiab aadressilt http://garage48.org/events/garage48-defence-makeathon ning samal aadressil saavad huvilised ka end üritusele kirja panna. 

Garage48