"Noorte inspiratsioonilabor" ettevõtlusnädalal

Alanud nädal on kuulutatud üle Eesti ettevõtlusnädalaks, mil toimub väga palju ettevõtmisi. ITL kutsub noori uudistama 4.-5. oktoobril Tallinnas SpaceX sündmuskeskuses toimuvat „Noorte inspiratsioonilaborit“, kus tutvustame IT valdkonda.

 

Noorte inspiratsioonilabor toimub Tallinna ettevõtlusnädala raames eriprojektina 4.-5. oktoobril 2017. 
Inspiratsioonilaboris on loodud reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade töö ja töös kasutatavate tehniliste vahendite tutvustamiseks. Esindatud on järgmised valdkonnad: infotehnoloogia, mehaanika, disain, kaubandus, maksundus ja toll, kinnisvarahooldus, ettevõtlus ning meelelahutus.  

Infotehnoloogia ala tegevusi koordineerib Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsioonil Liit.

ITL-i uuendatud veebileht StartIT tutvustab noortele IT-ameteid ja IT-erialasid.  

Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituut tutvustab tehnilisi ja tarkvaralisi lahendusi, mis on üliõpilaste loodud või mida kasutatakse uute tehnoloogiliste võimaluste välja töötamisel. Robootika ning asjade interneti valdkondades on võimalik tutvuda üliõpilaste loodud linnaristmikuga ning targa maja lahendusega. Ennast saab panna proovile eesti keeles  kirjutamisel – rõhk on kiirusel. Saab proovida pilgujälgimisprille ning testida oma tähelepanuvõimet nii inspiratsioonilaboris ringi liikudes kui ka mõnda mängu mängides.

Tartu Ülikool esitleb inspiratsioonilaboril IT-alal menukaid Google Glass nutiprille. 

Mängusõprade jaoks on Microsoft väljas oma ägedate Xbox One ja Xbox Kinect mängukonsoolidega. Teadupärast ei valmi ükski konsool ega mäng ilma programmeerimiseta. 

TTÜ IT-teaduskonna ja TTÜ IT Kolledži tudengid ootavad end proovile panema programmeerimises ja arvuti parandamises! Lisaks tutvustatakse õppimisvõimalusi IT-erialadel. Uuri ka, kes on Lapikud.  

TTÜ VR-labor tutvustab virtuaalreaalsuse maailma – seikle virtuaalkosmoses või modelleeri endale virtuaallinn. Tutvu nende tegevustega ja ole kindlasti kohal. Kõik on IT! 
 
Üritusele on oodatud eelkõige noored ise, aga samuti ka kõik noortega tegelevad inimesed (klassijuhatajad, huvijuhid, noorsootöötajad, lapsevanemad jt), kes juhendavad noori karjäärivalikutes. 

ITL, Tallinna Ettevõtlusamet