Kutsume kõiki IT-huvilisi osalema projektis KoodiTund 2017 ning andma koolides ja asutustes külalistunde

Kutsume kõiki IT-huvilisi kinkima Eestile IT-teadlikke inimesi, juhendades rahvusvahelise KoodiTunni nädalal jooksul vabatahtlikuna külalistunde koolides või asutustes üle Eesti! Tunnid toimuvad vahemikul 4.-10. detsembrini ja neis osalevad 1.-12. klasside noored või täiskasvanud.

Vabatahtlike juhendajate ja külalisõpetajate ülesandeks on läbi mängulise lähenemise tunnis tutvustada koodi kirjutamise algtõdesid. Selleks ei ole vajalik eelnev programmeerimise oskus ega tunni andmise kogemus – juhendamisel saab toetuda spetsiaalselt KoodiTunni tarbeks ettevalmistatud tunnikavale (kättesaadav NutiLabori kodulehel nii eesti kui vene keeles) ja mängida toredaid mänge www.code.org veebilehelt, mis on jõukohased kõigile. Vabatahtlikelt ei oodata muud kui julget pealehakkamist ja säravaid silmi. 
 
Proovi kätt näiteks Angry Birds’i mängus
Pane ennast vabatahlikuna kirja ning Tagasi Kooli aitab Sul leida sobiva kooli või ettevõtte KoodiTunni andmiseks. Vabatahtlikuks saab registreerida kuni 22. novembrini 2017.
 
Kui viite KoodiTundi läbi oma ettevõtte töötajatele, siis anna sellest märku. Vajadusel aitab Tagasi Kooli algatus kärmematel huvilistel leida tunniks ka sobiva juhendaja: juhendajasoov. KoodiTunni plakat (pdf: eesti k, vene k). 
 
Tunnikavad, lisainformatsioon ja muu vajaliku materjali KoodiTunni läbiviimiseks leiab nutilabor.ee/kooditund2017
 
 
KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis kutsub kõiki inimesi maailmas programmeerimist proovima. Eestisse toovad KoodiTunni Vaata Maailma SA, Tagasi Kooli, ITL ja Microsoft Eesti.  Eestis osales eelmisel aastal KoodiTunni raames üle 6500 noore ning täiskasvanu. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi koodi kirjutamisega tutvust 100 miljonit õpilast.
 
Kristi Kivilo, Vaata Maailma SA