KoodiTund, 7.-11. detsember 2015 üle Eesti

Kas Sinust võiks üheks koolitunniks saada programeerimise õpetaja, et mängude kaudu näidata õpilastele kui lihtne see on?

ITL, Vaata Maailma sihtasutus, Tagasi Kooli ja Microsoft Eesti kutsuvad Eesti IT-ettevõtetes töötavaid inimesi, sh. programmeerijaid, projektijuhte, disainereid, analüütikuid, toote-, äri- ja turundusjuhte, ettevõtete juhte ja kõiki teisi töötajaid viima läbi ühte koolitundi, et tutvustada programmeerimist.

KoodiTunnid toimuvad tänavu vahemikus 7.–11. detsember ja on suunatud 1.-12. klassi noortele koolides üle kogu Eesti.

Kuidas tund ette valmistada? 
Valmistame ette tunni läbiviimise juhised. Kui tund toimub arvutiklassis, siis mängitakse üheskoos Code.org veebilehelt programmeerimise mänge.

Kuidas end tundi andma kirja panna? 
Oma huvist külalistundi anda saad märku anda kuni 25. novembrini siin. Vastavalt sinu eelistustele pakutakse sulle välja sobiv kool ja tund.

Mis on KoodiTund? 
KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis kutsub kõiki inimesi maailmas üles ühe tunni jooksul koodi kirjutama, et tunnetada, kui lihtne ja võimas programmeerimine on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks.

Kuidas on KoodiTunnid seni toimunud? 
Eelmisel aastal võttis KoodiTunnist osa 100 miljonit õpilast enam kui 180 riigist üle maailma. Eestis osales KoodiTunnis umbes 500 õpilast. Gümnaasiumitüdrukutele toimus IT disaini ja programeerimist tutvustav töötuba DigiGirls ning Minecrafti fännid ehitasid veebi virtuaalse Eesti. President Toomas Hendrik Ilves tervitas üle Skype’i KoodiTunnis osalenud Eesti noori. KoodiTunni patroonid on USA president Barack Obama, seni noorim Nobeli preemia laureaat Malala Yousafzai, Facebooki asutaja Mark Zuckerberg, Microsofti tegevjuht Satya Nadella, näitleja Ashton Kutcher ja väga paljud teised.

Aitad levitada sõna ja liitu meiega Facebookis

Lisainfo: 
Rica Williams
Vaata Maailma SA kommunikatsioonijuht
rica@vaatamaailma.ee

Merle Tiigisoon
Tagasi Kooli projektijuht
513 1231
merle@tagasikooli.ee