Kasutajakogemuse tipud kogunevad Tallinnas

Kasutajakogemuse maailma tipud astuvad 9.-12. novembrini üles Baltimaade pikima traditsiooniga kasutajaliideste disaini konverentsil World Usability Day (WUD), mis tänavu peetakse Tallinna Ülikoolis.Osalejate ees rulluvad lahti selle valdkonna kümne rahvusvahelise klassi tippkõneleja ja -teadlase teemad kasutajasõbralikest nn elus teenustest ja storytelling’ust kuni automatiseeritud teenusteni, mis ennustavad inimese käitumist. 

WUD-il on tänavu enam esinejaid välisriikidest ning rohkem töötubasid kui kunagi varem. Eriline on ka peakõneleja, omaaegne BBC ajakirjanik Steve Rawling, kelle kirjutatud 20 000 lugu annavad väga hea aluse jagada kogemusi, kuidas rumalate vigade tegemist vältida. 

10. novembril enam konverentsile osalema ei mahu, küll saab väikese tasu eest osaleda 9.,11., ja 12. novembril toimuvates praktilistes töötubades. Näiteks töötoas “UX for Growth” räägib Molly Norris kasutajate kaasamisest UX disainimisel ka Eesti iduettevõtte Transferwise näitel. Töötubadesse registreerunud saavad ka konverentsi pääsme.  
Etteasted ja töötoad toovad kasu ja annavad inspiratsiooni nii kasutajakogemuse disainijatele kui ka iduettevõtjatele, tooteomanikele, innovatsioonientusiastidele, turundajatele, projektijuhtidele, analüütikutele ja loomevaldkonna asjatundjatele.

Kasutajaliidese disaini konverents, mille korraldavad Tallinna Ülikool ja Trinidad Wiseman, on järjekorras juba kümnes. Suure panuse konverentsi õnnestumisse on andnud ka SEB, Elisa, Zone Media ja Veebimajutus.ee.

Lisainfo: wud.tlu.ee

Tallinna Ülikool