IKT sektori finantsandmete analüüsi tutvustamine

Eesti IKT-ettevõtete peamiste majandusnäitajate analüüsi tulemusi tutvustav seminar toimub 31. jaanuaril 2017 kell 9.30–11.00 Park Inn by Meriton hotell ruumis Petersoni II (Toompuiestee 27). Seminarile on oodatud eriti ettevõtete finantsjuhid.

Lisaks majandusnäitajate analüüsile on uuendatud IKT-ettevõtete finantsanalüüsi võrdlusfaili Benchmarker ja eksporditurgude analüüsifaili Exporter ning lisanud sinna 2015. aasta finantsandmed. Seminaril tutvustatakse nii Bencmarkeri kui ka Exporteri faile ning proovime ka praktiliselt läbi, kuidas antud andmete kasutamine ning analüüs ettevõtete juhtimisotsuseid toetada võimaldab. Failid on leitavad ITL-i siseveebist alates 31. jaanuarist.

Majandusnäitajate analüüs, Benchmarker 2015 ja Exporter valmib koostöös Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna majandusarvestuse instituudiga. Töö vastutav täitja on finantsaruannete analüüsi lektor ning Circle K Eesti finantsdirektor Paavo Siimann. Benchmarkeris on finantssuhtarvud, mis iseloomustavad ettevõtte finantsjuhtimise erinevaid külgi nagu arengukiirus, tasuvus, tööjõu ja varade kasutamisefektiivsus, maksevõime ning bilansi ja kasumiaruande struktuur. Võrdlusanalüüsi tulemusena tuvastatud ettevõtte nõrkade külgede teadlik juhtimine aitab ettevõttel edaspidi kiiremini tõsta seniste investeeringute tasuvust.

Seminar on ainult ITL-i liikmetele ning tasuta, teistele ettevõtetele on osalustasu 20 EUR+km. 
Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 24. jaanuariks SIIN.

Seminari läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest „Eesti IKT klaster“ projekti raames.