ITL Segakoor

ITL-i segakoor asutati 25.08.2010 ning koor tegutseb ITL Segakoor nime all MTÜ-na. Koori liikmeskonda kuuluvad peamiselt Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ettevõtete laulu- ja muusikahuvilised, samas on segakoori teretulnud kõik teised laulmisest huvitatud isikud.

Kooriliikmetele võimaldatakse osa võtta lauluproovidest ja laululaagritest, saada osa hääleseadest, noodiõppest ja ühingu poolt korraldatud koorilaulu ja vokaalse enesetäiendusvõimalustest professionaalsete dirigentide eestvedamisel. Segakooris laulab hetkel ligikaudu 50 lauljat.

Segakoori peadirigendiks on Paul Purga. Koori Noore dirigendi stipendiumikonkursi võitis dirigent Rasmus Laks. Rasmus on toonud koori nooruslikku mõtlemist, positiivset energiat ning toetab igati koori arengut. Alates 2016. aastast on koori häälte eest hoolt kandnud hääleseadjana Gerli Arras. Segakooril on aidanud liikumist ja tantsusamme seada tantsupedagoog Märt Agu.

Segakoori esimene lavaline ülesastumine toimus 2010. aasta oktoobris innovatsioonikonverentsil „Visioonist Lahenduseni“. Nüüdseks on avalikult ja peamiselt heategevuslikult esinetud Rakvere Punklaulupeol ja suvelaulupeol, Nõva Etnojämmil, Keila kirikutes ja kultuurimajas, Tallinna laululaval, Hopneri majas ja kohvikutes, IT Kolledži avaaktustel, ITL-i ja erinevate firmade või muudel pidulikel sündmustel ja sadamates, lennujaamades, vanadekodus ning muudes erinevates avalikes kohtades. 

ITL Segakoori repertuaaris on esindatud nii koorilaulu klassikud, nagu Läte, Hermann, Tormis, kui Ellington ja Gershwin jt, aga leitakse aega ka kaasaegsetele heliloojatele: Ehala, Tüür, Sisask, Uusberg ja paljud teised. 

Kui Sind huvitab rohkem ITL-i segakoori tegevus või tulevikuplaanid, siis võta julgesti meiega ühendust: segakoor@itl.ee

2019. aastal läbis ITL Segakoor läbis edukalt 150 juubeliaasta laulupeo ja XXVII üldlaulupeo „Minu arm“ proovid ja kohustuslikud kvalifikatsiooniesinemised ning sai taaskord ametliku pääsme 6.-7. juulil toimuval üldlaulupeol esinemiseks. 

2018. aasta jaanuaris andis koor koos Soome sõprus segakooriga "Cantica" kolmekuningapäeval kontserdi Nurmijärvi kirikus Soomes. Aprillis võttis koor osa Eesti Kammerkooride Festivalist Tartus ja augustis Vaba Rahva Laulu kontserdist Paides. Septembris oli koori selle aasta suuremaks väljakutseks osalemine rahvusvahelisel  koorifestival ja võistulaulmine Korfu saarel, Kreekas, kus tuldi tagasi hõbediplomiga.

2017. aasta mais andis koor koos segakooriga "Cantica" Soomest tasuta avaliku kevadkontserdi EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus ja samuti esineti Rannarahva Muuseumis Viimsis. Augustis esines koor koos Kaire Vilgatsiga Kaarma Öölaulupeol (pildigalerii Saarte Hääl veebiväljaandes). Septembris osales segakoor järjekordsel rahvusvahelisel koorifestivalil workshopil „ON STAGE in Lisbon 2017“, Lissabonis, Portugalis. Festivali raames esineti eraldi ja ühiselt koos festivalil osalenud teiste riikide kooridega kolmes erinevas suurejoonelises Lissaboni vanalinna kirikus ning lisaks avalike lühikontsertidega Lissaboni kesklinnas. Portugali festivali jaoks aitas Veljo Tormise rahvuslikele lugudele tantsusammud seada tunnustatud tantsupedagoog Märt Agu. 

2016. aasta aprillis andis koor koos Naiskooriga "Noodimurdjad" tasuta avaliku kevadkontserdi EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Mais osales segakoor mainekal rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel, mis toimus Austrias, Bad Ishlis. Koor võistles segakooride ja folkloori kategoorias ning esinemine hinnati mõlemas kategoorias kõrge hõbediplomi vääriliseks.
ITL-i segakoor osales 20. augustil Eesti 25. Taasiseseisvumispäevale pühendatud viiendal Vaba Rahva Laulu suurejoonelisel isamaalisel kontserdil Keila Lauluväljakul koos teiste kooridega üle Eesti. Jõulukuul esines koor jõulukavaga Eesti Vabaõhumuuseumi Sutlepa kabelis.

2015. aastal on segakoor osalenud Popkooride peol Tartus, III Punklaulupeol Rakveres ning esinenud IT Kolledži avaaktusel. Augustis tähistas koor oma esimest juubelit - 5. sünnipäeva - esinemisega Muinastulede ööl Viimsi vabaõhumuuseumis, mis sai kajastust ka Postimehe veebiväljaandes. Aasta lõpus,  19. detsembril andis koor koos Vanalinna Segakooriga tasuta avaliku jõulukontserdi EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

2014. aasta suvel osales segakoor Tallinna Lauluväljakul toimunud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja kantud XXVI Üldlaulupeol „Aja puudutus - Puudutuse aeg“, olles eelnevalt läbinud väljakutseid pakkuvad ettelaulmised. Koori ratturitest seltskond aitas viia suurele peole laulu- ja tantsupeo tuld.

Sügisel osales segakoor mainekal rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel „Canta al Mar 2014“, mis toimus Hispaanias, Calellas. Koor võistles jazzi kategoorias ning koori esinemine hinnati hõbediplomi vääriliseks. Traditsiooniliselt annab koor jõulukontserte – 2014. aasta detsembris toimusid tasuta, avalikud ja heategevuslikud kontserdid Keila kirikus ja Tallinnas Hopneri majas.

2013. aasta kevadel võttis ITL-i segakoor edukalt osa Itaalias toimunud rahvusvahelisest koorifestivalist "Venezia in Musica“ ja võistulaulmisest segakooride ja folkloori kategooriates, milles mõlemas hinnati koori esinemistulemust kulddiplomi väärilisteks. Saavutatud tulemusega tagas koor endale automaatse õiguse järgmise viie aasta jooksul osaleda ülemaailmsetel koorimängudel (world choir games).