Reaalaja majandus

Eesti e-arve formaadi arendus ja juhtimine on aastast 2019 ITL-i e-arve toimkonnas. E-arvete kasutamine muutub 1. juulist 2019 kohustuslikuks.   

​Projekti Internet of Business (IoB) eesmärgiks on arendada turvaline ja standardiseeritud reaalaja majanduse kontseptsioonil põhinev võrgustik, kus kõik äritehingud toimivad digitaalselt, suures osas automatiseeritult ja reaalajas. 

Lisainfo:
Internet of Business - standardite juurutamine 
Internet of Business - seemnerahastus  


Uudiseid: 

Eesti järgmine „tiigrihüpe“ on reaalajas toimuvad äritehingud 24.10.2018
Eesti IT-ettevõtete liidu (ITL) ja e-arve operaatorite eestvedamisel on projektiga Internet of Business (IoB) pandud nurgakivi reaalajas äritehinguteks ning astutud pikk samm kogu reaalaja majanduse visiooni elluviimiseks. ITL-i juhatuse liikme Seth Lackmani sõnul on liit reaalaja majanduse visiooniga juba pikka aega tegelenud ning IoB projekt on kindel märk selle jätkusuutlikkusest. Loe edasi

Uus standard võimaldab e-arvetega riigipiiridest üle astuda 06.07.2018 
„Eesti on digiriigina teinud väga olulise sammu muu maailmaga arvete saatmise ja vastuvõtmise lihtsustamiseks,“ ütleb Tieto Estonia AS äriarendusjuht Kaido Heinsalu. „Reaalaja majanduse projekti raames kasutusele võetav ühtne Euroopa e-arve standard võimaldab ettevõtetel e-arveid vahetada lihtsamini ja odavamalt kui paberil või PDF-il arveldamine kunagi olnud on.“ Projektis osalevad Eesti e-arvete operaatorid Omniva, Telema ja Tieto Estonia on juba valmis uuele standardile vastavaid e-arveid edastama. Loe edasi. 

Piirideta reaalaja majanduse teine ümarlaud toimub Helsingis 21.05.2018 
Tänavu veebruaris Tallinnast alguse saanud reaalaja majanduse (RTE) ümarlaua arutelud jätkuvad 21.-22. mail põhjanaabrite pealinnas Helsingis. Ümarlaua teemadering toetub käimasolevate RTE projektidele ning ürituse eesmärgiks on tugevdada Põhjamaade ja Baltikumi reaalaja majanduse liidripositsiooni kogu maailmas. Kahepäevase piirideta reaalaja majanduse ümarlaua taga kohtuvad oma ala eksperdid Põhja- ja Baltimaadest. Loe edasi.

E-arvete seminaril räägib reaalaja majanduse ideest selle looja Bo Harald 16.04.2018 
„E-arvete kasutuselevõtt on üks esimesi samme reaalaja raamatupidamisele üleminekul,“ ütleb ITL-i e-arvete toimkonna juht Sander Aasna. „E-arvete kasutamine ei ole keeruline ega kallis, vaid aitab hoopis aega ja raha kokku hoida.“ Juba aasta aega on olnud avaliku sektori asutustel kohustus e-arveid vastu võtta. „Tahame jõuda selleni, et nii eraettevõtete kui ka avaliku sektori omavaheline e-arveldamine oleks Eestis tavapärane praktika,“ selgitab Aasna. Lisainfo

Eesti ettevõtted saavad liituda Euroopa e-arvete võrgustikuga 17.11.2017
Alates 2018. a. hakkavad e-arve operaatorid Eesti Post (Omniva), Telema AS ja Tieto Estonia Oy pakkuma e-arveldusteenust läbi üleeuroopalise elektrooniliste dokumentide vahendamise keskkonna PEPPOL. 16. novembril 2017 toimus Swissotel Tallinnas siseriiklike ja piiriüleste e-arvete seminar, kus Internet of Business projekti partnerid tutvustasid e-arvete kasutuselevõtuga seotud arenguid ja tulevikuplaane. Loe edasi

Eesti IKT klaster koordineerib Internet of Business (IoB) projekti, mille raames arendatakse reaalajas toimuvate automatiseeritud äritehingute jaoks turvaline ja mugav keskkond.  

Loe ka: 

Piirideta reaalaja majanduse ümarlaual arutletakse reaalajas toimuvate teenuste tuleviku üle (30.01.2018)  
100-aastane Eesti vajab julgeid ambitsioone – 100% Eestis liikuvatest arvetest võiksid olla e-arved! (1.12.2017) 

Lisainfo:
Sirli Heinsoo, Internet of Business projekti juht 
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit 
sirli.heinsoo@itl.ee
+372 5645 6002